Nejlepší místa na procházky se psem v Ústeckém kraji: Tipy a Trasy

Nejlepší místa na procházky se psem v Ústeckém kraji: Tipy a Trasy

Parky a přírodní rezervace přátelské k psům

V Ústeckém kraji naleznete množství parků a přírodních rezervací, které jsou otevřené pro procházky se psy. Jedním z takových míst je park na Střekově v Ústí nad Labem, kde můžete prozkoumat rozsáhlé zelené plochy a vychutnat si výhled na řeku Labe. Tato oblast je ideální nejen pro krátké procházky, ale i delší túry v přírodě. Kromě Střekovského parku se můžete vydat i do Průhonického parku, který, ačkolně leží mimo Ústecký kraj, představuje vzorový cíl pro výlety se psy díky své rozloze a množství udržovaných stezek.

Pro ty, kteří dávají přednost více divoké přírodě, je tu Chráněná krajinná oblast České středohoří. Tato oblast nabízí nejen úchvatné výhledy na sopečné vrcholy a zalesněné kopce, ale i řadu stezek, které jsou jako stvořené pro procházky se psy. Navíc, v oblasti Českého středohoří můžete obdivovat nejen přírodní krásu, ale také poznávat místní faunu a flóru, která je zde vyjímečně bohatá.

Historické lokality a naučné stezky

Pokud máte rádi spojení historie a přírodních procházek, Ústecký kraj nabízí i toto spojení. Doporučujeme navštívit například zříceninu hradu Střekov, který se tyčí nad řekou Labem a nabízí nejen zajímavé historické lekce, ale i působivé výhledy na okolní krajinu. Procházka ke hradu a zpět může být skvělou polodenní aktivitou, během které se váš pes může vyřádit v přírodě a vy si můžete v klidu užít kombinaci kultury a přírody.

Pro milovníky dějin je tu také Terezín, který, i přes svou smutnou historii jako bývalé koncentrační tábor, dnes nabízí mnoho prostranství pro procházky. Prohlídku můžete spojit s návštěvou národního hřbitova a učinit tak procházku i poučnou. Další vhodnou destinací je i naučná stezka Porta Bohemica, kde se můžete s vaším pejskem vydat podél Labe a prozkoumat geologické zajímavosti regionu včetně pískovcových skal a říčních meandrů. Stezka je dobře značená a nabízí mnoho odpočinkových míst, což je ideální pro starší psy nebo ty, kteří potřebují častější přestávky.

Autor: Milada Křížková
Milada Křížková
Jsem novinářkou a publicistkou specializující se na oblast volného času a zábavy. Oblast mého zájmu je zejména turistika v Česku, kterou propojuji s psaním článků a blogů. Ráda objevuji neznámé kraje a místa, která jsem pak schopna přiblížit ostatním prostřednictvím svých článků. Ve své práci mě baví spojení mé vášně pro cestování a psaní.

Napsat komentář