Kam na výlet ve východních Čechách?

od Alžběta Hercogová listopadu 25, 2023 Cestování 0
Kam na výlet ve východních Čechách?

První zastávka: Pardubice, místo celosvětově známých koní

Moje první doporučená zastávka pro herní výlet do východních Čech je Pardubice. Pardubice jsou známé pro své pivovary, své historické středisko a také jako domov pro Velkou pardubickou, jedno z největších dostihových závodů na světě. Pardubice jsou, jako celek, město, které si zamilujete díky svému jedinečnému kouzlu.

Při návštěvě Pardubic se určitě nevyhýbejte návštěvě Pardubického zámku. Zámek je vynikajícím příkladem renesanční architektury a je obklopen zámeckým parkem, který je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek po celodenním prohlížení.

Co se týče koní, mějte na paměti, že Pardubice jsou domovem pro Velkou pardubickou. Pokud budete mít možnost, podívejte se na tento závod naživo! Je to úžasný zážitek, který jistě oceníte.

Místo plné historie a pohádkových zámků: Hradec Králové

Hradec Králové je dalším místem, které stojí za návštěvu, pokud jste na výletě po východních Čechách. Město nabízí nádherné historické středisko, kde si můžete prohlédnout některé z nejvýznamnějších staveb české architektury. Určitě nevynechejte návštěvu Katedrály svatého Ducha a Bílé věže, odtud se vám naskytne nádherný výhled na město.

Kromě historického střediska nabízí Hradec Králové také několik nádherných zámků, které stojí za prohlídku. Například zámek Hrádek u Nechanic je považován za jeden z nejkrásnějších zámků v České republice. Jeho nádherná architektura a úžasný park kolem jsou opravdovým skvostem.

Máme zde i hory: Krkonoše

Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jsou ideální destinací pro milovníky přírody. Zde můžete zažít nádherné výhledy, úžasné přírodní scény a pokud jste dobrodruh, můžete se pokusit vystoupat na nejvyšší horu České republiky - Sněžku.

Krkonoše nabízí mnoho možností pro turistiku, cykloturistiku nebo jen pro relaxaci v horském prostředí. Pokud jste fanouškem horské turistiky, určitě navštivte Obří Důl, který je jedním z nejkrásnějších a nejimpresivnějších míst v celých Krkonoších.

Za kulturou do Kutné Hory

Kutná Hora je město, které je na seznamu UNESCO a je známé svou vynikající architekturou a historickými památkami. Za návštěvu stojí zejména gotický chrám svaté Barbory a Kostnice v Sedlci, která je unikátní svou výzdobou z lidských kostí.

Prohlídka Kutné Hory je jako cesta zpět v čase. Historické centrum města je plné starobylých domů, kostelů a dalších budov, které vás vtáhnou do atmosféry středověkého města. Navíc se zde nachází také Národní galerie, která nabízí nejrůznější výstavy uměleckých děl.

Neopomíjeným krajem jsou Orlické hory

Orlické hory jsou další skvělá destinace pro ty, kteří milují přírodu a hory. Nachází se zde mnoho přírodních rezervací a nádrží, díky čemuž se zdejší krajina řadí mezi nejkrásnější v České republice.

Orlické hory nabízí mnoho turistických stezek, které vedou přes nádherné lesy, říčky a louky. Nechybí zde ani možnosti pro cykloturistiku. A pokud jste fanouškem horolezectví, nezapomeňte navštívit Adršpašsko-teplické skály, které jsou jedny z nejlepších lezeckých oblastí v České republice.

Konečná zastávka: Český ráj

A konečně, nemohu zapomenout na Český ráj. Toto úžasné místo je domovem jedné z nejkrásnějších a nejdivočejších krajinných oblastí v České republice.

Můžete se těšit na procházku mezi bizarními skalními městy, návštěvu středověkých hradů a zámků nebo jen na relaxaci v některé z mnoha přírodních rezervací. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli činnost, jsem si jistá, že z Českého ráje odjedete s mnoha nezapomenutelnými zážitky.

A to je vše, co jsem pro vás připravila ohledně výletu po východních Čechách. Doufám, že vám tyto tipy pomohou najít ideální destinaci na váš příští výlet a že si jej náležitě užijete! Zároveň ale nezapomeňte, že východní Čechy jsou plné skrytých klenotů a určitě stojí za to je prozkoumat podle vlastního plánu a tempa. Takže hurá na výlet! Vaše Alžběta

Autor: Alžběta Hercogová
Alžběta Hercogová
Jsem specialista na volný čas a zábavu a struktorem neviditelné turistické mapy České republiky. Ráda hodnotím a sdílím své zkušenosti se světem prostřednictvím mého psaní. Pro mé publikum je důležité zjistit, jaká místa možná ještě stále stojí za to. Osobně ráda trávím mnoho času objevováním různých regionů, přičemž si všímám místních specifik. Když nejsem na cestách, hned vstoupím do světa psaní a sdílení.

Napsat komentář