Kam v Bruntale kdyz prsi?

od Eliška Novotná listopadu 19, 2023 Cestování 0
Kam v Bruntale kdyz prsi?

Úvod do průvodce Bruntálem za deště

Když se obloha zatáhne a slunce zůstane skryto za mraky, mnoho lidí si zoufá a raději zůstane doma. Ale dejme tomu, že jste právě v Bruntále a řinčící dešťové kapky naruší vaše původní plány. Co teď? Napadá vás, kam v Bruntale, když prší? Já mám pro vás několik skvělých tipů. Svým dětem, Tadeášovi a Dorotě, jsem je na vlastní kůži vyzkoušela, a tak vám z vlastní zkušenosti mohu říci: nezoufejte! I za deště se v Bruntále dá strávit příjemný den. No nejsou to skvělé zprávy?

Za kulturou do Muzea Bruntálska

První zastávkou, co navrhuji, je Muzeum Bruntálska. Ať už jste historický fanoušek, nebo jste jednoduše zvědavý na místní kulturu a tradice, toto místo je pro vás "must visit". I když moje děti nejsou vždy z historie nadšené, musejí přiznat, že výstava starých hraček a školních potřeb je rozhodně atraktivní. Navíc, když venku lítá déšť, co je lepšího než se ponořit do historie a učit se něco nového? Koupel v kulturě nikdy neublíží, že jo?

Knihovna - oáza klidu

Mojí další alternativou je městská knihovna. Já jsem vášnivá čtenářka a miluji ten pocit, kdy mě kniha vtáhne do svého příběhu. A k myšlence deště bublajícího za okny, zatímco já jsem zanořena do nějakého dobrodružství nebo romantického románu, mám opravdovou slabost. Netvrdím, že každý musí sdílet moje literární nadšení, ale přeci jen, v knihovně není jen o knihách. Nabízí také různé skupiny a aktivity pro děti, takže máte šanci na chvíli klidu, zatímco vaši malí chtivě tvoří nebo se účastní interaktivního příběhu. Tak neváhejte a dejte knihovně šanci.

Nakupování v nákupním centru

Teď dojde na něco, za čím moje dcera Dorota naprosto vždycky jde. Nákupy. Bruntál má pár nákupních center a galerií, kde můžete strávit celý deštivý den. A jelikož většina z nich má také dětský koutek, můžete si užít klidné nakupování, zatímco vaše děti budou dobře zabaveny. Je to win-win řešení. Navíc, některá centra nabízí také kino nebo bowling, což je skvělá zábava, když venku opravdu pořádně leje.

Učte své děti jak vařit

Nyní přijde něco trochu netradičního, ale měla jsem s tím skvělou zkušenost. A to je vaření s dětmi. Máte v Bruntále možnost navštívit různé kuchařské kurzy pro děti. Rozhodli jsme se to vyzkoušet s Dorotou a Tadeášem a nejen, že se skvěle zabavili, ale také se naučili něco nového. A věřte mi, neexistuje lepší pocit, než když vám váš malý kuchař připraví pokrm, který si sám uvařil. A navíc, oni to milovali!

Uvolněte se v wellness

Wellness je můj tajný tip, jak se dostat z dešťové nálady. Kdo by odolal teplému vířivému bazénu nebo sauně, když venku prší? Víte, je to zen místo, kde si můžete vychutnat trochu klidu a uvolnění. A pro ty z vás, kteří si myslí, že wellness není místo pro děti, měla bych vám říci, že většina wellness center nabízí speciální rodinné dny nebo programy pro děti. Nechte své starosti za dveřmi a užijte si malý kousek ráje uprostřed Bruntálu.

Naučte se něco nového v Planetáriu

Je to trochu ironické, že když venku prší, tak doporučuji návštěvu místa, kde můžete sledovat hvězdy, že? Ale věřte mi, planetárium je místo, kde lze strávit skvělé deštivé odpoledne. Jsem fascinována vesmírem a astronomií a také moji dva malí objevitelé jsou nadšeni z možnosti učit se o planetách a hvězdách tak zábavnou formou. Kdo řekl, že věda není zábava?

Po dešti může přijít duha

Správně, duha hned po dešti je něco, co každý miluje. A i když se tak vždy nestane, mějte na paměti, že i deštivý den přináší své krásné okamžiky. Tak si užijte svůj deštivý den v Bruntále a kdo ví, možná uvidíte tu nejkrásnější duhu svého života.

Závěr

A to je konec našeho deštivého průvodce Bruntálem. Doufám, že jste našli nějaké inspirace, co dělat v Bruntále, když prší. Až příště budou mraky na obloze, nebuďte smutní. Jak vidíte, deštivý den může být stejně vzrušující jako ten slunečný. Takže si vezměte deštníky a vychutnejte si svůj den, ať už je počasí jakékoliv. Celkově lze říci, že dešťový den v Bruntále je dnem plným možností.

Autor: Eliška Novotná
Eliška Novotná
Jsem odbornice na volný čas a zábavu se zaměřením na turistiku po České republice. Ráda objevuji nová místa, která by mohl být skvělými destinacemi pro ostatní. Svůj volný čas často trávím turistickými výlety a píšu o těchto zážitcích, aby se i jiní mohli inspirovat. Také jsem zároveň autorkou několika knih na toto téma. Stratégie plánování cest a užívání si volného času se staly jádrem mé profesní kariéry.

Napsat komentář