Které české pohoří je plochou nejrozsáhlejší?

od Alžběta Hercogová listopadu 19, 2023 Cestování 0
Které české pohoří je plochou nejrozsáhlejší?

Rozsah a charakter českých pohoří

Je třeba si uvědomit, že když mluvíme o tom, které české pohoří je plochou nejrozsáhlejší, nejedná se pouze o výšku těchto pohoří. Rozsah pohoří zahrnuje i plochu, kterou zabírají a to nejen vrcholy hory, ale i údolí, lesy, luka a pod. Je to právě kombinace tohoto všeho, co české pohoří dělá tak jedinečným a atraktivním pro návštěvníky a obyvatele. Ráda bych se s vámi podělila o takové drobnosti, které nás činí národem milovníků přírody.

České pohoří a jejich plošný rozsah

Které české pohoří je tedy plochou nejrozsáhlejší? Odpověď je Sumava. Toto krásné a rozlehlé pohoří, jež se rozprostírá na české a německé straně, je plochou nejrozsáhlejší. Sumava je báječné místo, kde se můžete setkat s různými druhy flory a fauny a užít si jedinečnou atmosféru. Jet na Sumavu? Proč by ne! Můžete na vlastní oči vidět, jak se zde příroda mění v závislosti na ročním období.

Okay, ale co dál?

Pokračujeme v pořadí. Následující české pohoří s největší plochou je Krkonoše. Tato oblast je rovněž velmi oblíbená, nejen kvůli svým krásným výhledům, ale také kvůli své bohaté historii. Můžeme zde najít horské chaty, které jsou stále v provozu a připomínají nám staré dobré časy. Jak úžasné!

Fakta, která vás možná překvapí

Víte, že na vrcholu nejvyšší hory Krkonoš, Snežky, se nachází pošta? Na tomto vrcholu, který je vysoký 1603 metrů, můžete poslat pohlednici přímo z nejvyššího bodu České republiky! Nezní to jako úžasný nápad pro vaši další výlet? To je jen jeden z mnoha zajímavých faktů o Krkonoších.

Co byste měli vědět o našich menších pohořích

Svou plochou sice menší, ale rozhodně ne méně atraktivní jsou Moravskoslezské Beskydy, Jeseníky, Jizerské hory nebo třeba Krušné hory. Každé z těchto pohoří má své jedinečné kouzlo a nabízí jiné zážitky. Jestli jste fanoušek horských túr nebo jen milovník přírody, určitě byste měli navštívit všechna tato úžasná místa.

Podívejme se na velký obrázek

Česká republika je malá země, co se týče přímých rozměrů, avšak v oblasti přírody a rozmanitosti krajiny je obrovská. Máme tak mnoho různých pohoří a každé z nich přináší jiné podmínky, jinou flóru, faunu a dokonce i klima. Můžeme se pochlubit tak variabilní krajinou, která je domovem mnoha různých druhů živočichů a rostlin.

Jedna z mých osobních historek

Byla jsem jednou na výletě v Krkonoších a vyšplhala jsem se na Sněžku. Byl to náročný výstup, ale ten nádherný výhled ze vrcholu stál za to. Stála jsem tam, na tom nejvyšším bodě České republiky, a dívala se na krajinu kolem sebe. Byl to nezapomenutelný zážitek a pocit, který si budu pamatovat po zbytek svého života.

Závěrečné myšlenky

Česká republika je země plná nádherných pohoří, která nabízejí mnoho možností pro poznávání a dobrodružství. Které pohoří je tedy plochou nejrozsáhlejší? Odpovědí je Sumava. Ale nezapomeňte, že každé pohoří je jedinečné a každé přináší vlastní soubor zážitků a dobrodružství. Takže na co ještě čekáte? Vydejte se na výlet a objevte krásy české přírody.

Autor: Alžběta Hercogová
Alžběta Hercogová
Jsem specialista na volný čas a zábavu a struktorem neviditelné turistické mapy České republiky. Ráda hodnotím a sdílím své zkušenosti se světem prostřednictvím mého psaní. Pro mé publikum je důležité zjistit, jaká místa možná ještě stále stojí za to. Osobně ráda trávím mnoho času objevováním různých regionů, přičemž si všímám místních specifik. Když nejsem na cestách, hned vstoupím do světa psaní a sdílení.

Napsat komentář