Nejlepší výlety s dětmi v Jeseníkách: Zábava a učení v srdci přírody

Nejlepší výlety s dětmi v Jeseníkách: Zábava a učení v srdci přírody

Rodinné výlety v Jeseníkách: kde začít?

Jeseníky jsou jako stvořené pro rodiny s dětmi. Čistý vzduch, obrovský výběr turistických tras, lanové centra, vzdělávací stezky nebo třeba plavecké bazény. Jakmile se rozhodnete pro nějaký cíl, nezapomeňte se správně vybavit. Dobrá obuv, svačina a dostatek pití jsou základem. Jsou zde tras, které zvládnou i ty nejmenší, ale i takové, jež jsou výzvou pro starší děti a jejich rodiče. Pro začátek je ideální třeba Rejvíz s největší rašeliništěm v Moravskoslezských Beskydech a naučná stezka, na které se děti seznámí s místní faunou a flórou.

Adrenalinová zábava pro odvážné junáky

Pokud máte doma malé dobrodruhy, které baví spíše adrenalin, neměli byste minout lanové centrum nebo adventure parky. Například Tarzanie u Javorníku nabídne několik tras s rozličnou obtížností, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet překonávání překážek ve výšce. Nechybí ani tyrolka či lezecká stěna. Po celém dni plném lezení pak může následovat piknik na jedné ze zdejších louk.

Edukační stezky a muzea: Učení, které baví

Učení nemusí být vždy jen ve škole a může být zábavné. Tím jsou přesvědčeny i jesenické edukační stezky, které interaktivní formou přibližují návštěvníkům přírodu i historii. Například na naučné stezce Jeseníky přírodou a historií se můžete vydat do doby pravěké nebo poznat, jak se žilo v těchto horách v minulosti. Místní muzea jako například Muzeum Olomouckých tvarůžků nebo Papiernictví ve Velkých Losinách jsou navíc jak skvělým zastřižením při nevlídném počasí, tak i zdrojem nových poznatků a dovedností.

Přírodní kouzlo Jeseníků: Když příroda učí

A konečně, to, co Jeseníky dělá tak jedinečnými, je jejich přírodní krása. Jezera, vodopády, rozsáhlé lesy – a to vše je možné objevovat na bezpočtu stezek a pěšinách. Mezi nejpopulárnější patří třeba Rejvízské jezírko nebo Karlova studánka se svou léčivou atmosférou. Učení o přírodě je tu přímo na dosah ruky – je jen na vás, kam vaše kroky povedou a co všechno si domů odnesete nejen v srdci, ale i v hlavě.

Autor: Milada Křížková
Milada Křížková
Jsem novinářkou a publicistkou specializující se na oblast volného času a zábavy. Oblast mého zájmu je zejména turistika v Česku, kterou propojuji s psaním článků a blogů. Ráda objevuji neznámé kraje a místa, která jsem pak schopna přiblížit ostatním prostřednictvím svých článků. Ve své práci mě baví spojení mé vášně pro cestování a psaní.

Napsat komentář