Kam k vodě v Pardubickém kraji? Nejlepší místa pro relaxaci u vody

Kam k vodě v Pardubickém kraji? Nejlepší místa pro relaxaci u vody

Úvod

Letní dny lákají k vodním radovánkám a co by to bylo za léto bez koupání a lenošení u vody? Pardubický kraj skrývá mnoho krásných míst, kde si můžete užít slunečné dny plné osvěžení. Ať už dáváte přednost přírodním koupalištím, jezerům nebo bazénům, najdete zde spoustu tipů, kam vyrazit. Pojďme společně objevit ty nejlepší místa pro koupání a odpočinek v Pardubickém kraji.

Přírodní koupaliště a jezera

Pardubický kraj je bohatý na přírodní koupaliště a jezera, která jsou jako stvořená pro horké letní dny. Jeden z nejoblíbenějších cílů pro koupání v přírodě je Sečská přehrada. Tato lokalita je známá nejen svou krásnou přírodou, ale také množstvím aktivit, které nabízí. Kromě koupání zde můžete vyzkoušet windsurfing nebo si půjčit loďku a prozkoumat okolí z vodní hladiny. Další skvělou volbou je jezero Pastviny, které láká návštěvníky na čistou vodu a klidné okolí. Obklopené lesy je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.

Koupaliště a aquaparky

Pokud preferujete komfort bazénů a zároveň se nechcete vzdát možnosti zábavy, je tu pro vás spousta koupališť a aquaparků. Aquacentrum Pardubice nabízí jak vnitřní, tak venkovní bazény, tobogány a další vodní atrakce, které zajistí zábavu pro celou rodinu. Pro milovníky delších skluzavek je tu Aquapark Chrudim, jehož hlavní atrakce, více než 100 metrů dlouhý tobogán, je jistotou nezapomenutelných zážitků.

Tipy na výlety u vody

Aby byl váš den u vody opravdu dokonalý, nezapomeňte si s sebou vzít piknikový koš plný dobrot. Mimo koupání a lenošení na pláži může být váš den obohacen i o procházky v okolí nebo objevování místních atrakcí. U Sečské přehrady například naleznete několik naučných stezek, které vám prozradí mnoho o místní fauně a flóře. U jezera Pastviny zase stojí za to navštívit nedaleký zámek Lanškroun a obdivovat jeho architektonickou krásu.

Bezpečnost nad vším

Koupání v přírodě s sebou nese i určitá rizika, a proto je třeba vždy dbát na bezpečnost. Před koupáním v neznámém prostředí se informujte, zda je voda čistá a bezpečná. Vždy respektujte místní pravidla a upozornění a věnujte pozornost svým dětem. Zásada 'lepší přečkat, než riskovat' by měla být vaším mottem při výběru místa pro koupání.

Občerstvení a služby

U většiny rekreačních oblastí naleznete stánky s občerstvením nebo restaurace, kde si můžete dopřát něco dobrého k jídlu nebo pití. Vždy je ale dobré mít s sebou dostatek vody a nějaké snacks, abyste nemuseli nic hledat, pokud vás přepadne hlad. Co se týče služeb, na mnoha místech naleznete sprchy, WC i půjčovny sportovního vybavení.

Ubytování v okolí

Pokud patříte mezi milovníky delších pobytů u vody, určitě vás bude zajímat, jaké ubytovací možnosti Pardubický kraj nabízí. Od campingu až po hotely, nabídka je dostatečně bohatá, aby uspokojila i ty nejnáročnější. Krásná letní noc pod hvězdami u jezera nebo komfortní pokoj v hotelu s výhledem na přehradu? Na vás je, jaký typ ubytování si vyberete.

Závěr

Ať už v Pardubickém kraji bydlíte, nebo se sem chystáte na návštěvu, stojí za to prozkoumat místní vodní svět. Přírodní koupaliště, jezera, bazény a aquaparky nabízí nejen osvěžení, ale i nespočet zážitků, které si odnesete domů jako vzpomínky na nezapomenutelné léto. Neváhejte a vydejte se objevovat krásy Pardubického kraje u vody.

Autor: Milada Křížková
Milada Křížková
Jsem novinářkou a publicistkou specializující se na oblast volného času a zábavy. Oblast mého zájmu je zejména turistika v Česku, kterou propojuji s psaním článků a blogů. Ráda objevuji neznámé kraje a místa, která jsem pak schopna přiblížit ostatním prostřednictvím svých článků. Ve své práci mě baví spojení mé vášně pro cestování a psaní.

Napsat komentář