Kam na hory v Čechách?

od Milada Křížková listopadu 19, 2023 Cestování 0
Kam na hory v Čechách?

Úvod do světa českých hor

Ah, miluji zimu a její čarovnou atmosféru. Intenzivní chlad, který vplouvá do vašich plic a probouzí ve vás vzpomínky na dětství. Pocit, když se váš nos promění v malý červený kompas a ukazuje směrem ke hřebenům hor. No dobře, možná je to jen pro mě, Miladu, magické, ale já vím, že i vy, milí čtenáři, sdílíte něukojitelnou touhu po hořké zimě a jejích četných dobrodružstvích. A kde jinde si můžete užívat zimu lépe než v českých horách?

Krkonoše: Přírodní krásy za rohem

Hned na začátek musí přijít Krkonoše. Nejvyšší české pohoří je místo, kde se zimní kouzlo rozevírá v plné parádě. Od bájné Sněžky až po Izerské hory, tato oblast je jako vystřižená z pohádek. Ať už jste lyžaři nebo jen obdivovatelé krásné přírody, zamilujete si tento kousek České republiky. Přestože jsou Krkonoše známé svými lyžařskými resorty a rozlehlými běžeckými tratěmi, najdete zde také mnoho odlehlých pěších tras s neuvěřitelnými výhledy.

Šumava: Zapomenutý ráj

Šumava je další skvělá volba pro milovníky zimy. Na rozdíl od Krkonoší je Šumava méně nápadná a tichá, ale rozhodně stojí za návštěvu. Toto pohoří nabízí divokou a tajemnou krásu české přírody. Neplachá jelení populace a ještěrky se tady potulují po lesích a vytvářejí atmosféru jako z pohádky. A pokud jste fanouškem běžeckého lyžování, zamilujete si širokou sít stezek, které jsou v Šumavě k dispozici.

Jeseníky: Tam, kde čas zastavil

Jeseníky jsou skvělou destinací pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Toto pohoří je méně navštěvované než Krkonoše nebo Šumava, ale stále nabízí některé z nejlepších zimních dobrodružství. Můžete zde navštívit mnoho zajímavých míst jako Praděd, Velký Děd nebo Ostružnou. A pro příznivce adrenalinových sportů je tady mnoho skiareálů s výbornými sjezdovkami.

Krušné hory: Pro ty, kdo hledají něco jiného

Pokud hledáte něco jiného, Krušné hory jsou skvělou volbou. I když jsou méně známé než ostatní pohoří, které jsem zmínila, mají své kouzlo. Toto pohoří působí divoce a má několik impozantních vrcholů jako je Klínovec a Plešivec. Navíc nabízí vynikající možnosti pro sjezdové i běžecké lyžování.

Beskedy: Krása na dosah

Další na seznamu jsou Beskydy. Toto pohoří, ležící na hranicích s Polskem a Slovenskem, je charakteristické svými rozlehlými lesy a strmými svahy. Beskydy nabízejí mnoho možností pro zimní rekreaci, včetně skiareálů a běžeckých tras. A pokud potřebujete trochu relaxace po náročném dni na svazích, můžete navštívit jednu z místních lázní.

České středohoří: Malebná krása v srdci země

České středohoří nemusí být na první pohled jako zimní ráj, ale opak je pravdou. Právě v tomto malebném pohoří najdete několik skiareálů a běžeckých tras, které vás zaujmou svou jedinečností. A k tomu to vše je jen pár kilometrů od Prahy, takže se perfektně hodí pro jednodenní výlety.

Můj oblíbený český koutek: Bohemian Paradise

Na závěr bych ráda zmínila mé oblíbené místo: Český ráj. Ano, vím, není to úplně tradiční zimní destinace, ale právě to je na tom tak skvělé. Český ráj je báječně klidné a romantické místo, kde můžete prozkoumávat krystalově čistou přírodu a středověké hrady, které vypadají jako z jiné doby.

Závěrem

V České republice je tolik úžasných míst pro zimní dobrodružství. Každé pohoří má svůj vlastní jedinečný charakter a všechny sněhové vločky jsou jiné, takže si můžete být jisti, že každá návštěva bude jedinečná. Ať už si vyberete jakékoliv pohoří, promění vaše zimní sny v realitu. Vždyť jak jsem řekla: "Čím více zimy, tím více dobrodružství!"

Autor: Milada Křížková
Milada Křížková
Jsem novinářkou a publicistkou specializující se na oblast volného času a zábavy. Oblast mého zájmu je zejména turistika v Česku, kterou propojuji s psaním článků a blogů. Ráda objevuji neznámé kraje a místa, která jsem pak schopna přiblížit ostatním prostřednictvím svých článků. Ve své práci mě baví spojení mé vášně pro cestování a psaní.

Napsat komentář