Kam v Čechách na motorce?

od Vojtěch Konečný listopadu 19, 2023 Cestování 0
Kam v Čechách na motorce?

Kouzlo dálnic a horských průsmyků

Do motorcycling jistě nepotřebuji přesvědčovat, že jet na motorce, ať už sami či s rodinou, dokáže být skutečně osvobozující zážitek. Do prvního styku s motorkou mě přivedl můj manžel, zkušený motorkář a odkud jindy než z České republiky, země s neuvěřitelnými krajinami, bohatou historií a vynikajícími cestami. Kdo jednou zakusil chuť širých otevřených cest, ví, že jížda na motorce je mnohem více než jen doprava z bodu A do bodu B.

Kudy z Čechách na motorce?

V České republice existuje několik tras určených speciálně pro motorkáře. Mnohé z nich nabízejí nejenom skvělé cestovní zážitky, ale také úžasné pohledy na krajinu a unikátní turistické zajímavosti. Ať si vyberete kteroukoliv trasu, můžete se těšit na propracované silnice, panoramatické výhledy a malebné vesničky.

Slavné rychlostní trasy

Když se řekne rychlost, většině z nás se vybaví slavné německé dálnice s neomezenou rychlostí. Ale víte co? I v naší malé zemičce najdete silnice, kde si můžete užít trochu adrenalinu! Samozřejmě v rámci dopravních předpisů. Takové trasy často vedou mimo hustě obydlená místa a díky tomu jsou pro nás motorkáře ideální.

Malebné venkovské cesty

Vnější cesty a silničky mohou být pro motorkáře také velmi lákavé. Umožňují nám prozkoumat méně známé oblasti naší vlasti, obdivovat nekonečné rolnické pole a zastavit se na piknik v malých vesničkách. Jsem vždy ohromena rozmanitostí těchto míst.

Ochutnávka kulturního dědictví

Vydáváte-li se na motorce po středověkých městech a historických oblastech České republiky, jistě oceníte bohatou historii a kulturu naší země. S motorkou se dostaneme do míst, kam by nás jinak nikdy nenapadlo jít.

Romantické zastávky u vodních toků

Nechtějte si ujít možnost projet se po březích našich krásných řek a jezer. Je to skvělá cesta, jak se zrelaxovat, ukolébat se v rytmu vody a vychutnat si nádherné výhledy. A pokud máte štěstí, můžete narazit na nějaký ten romantický západ slunce, který je hodný obdivu.

Ochutnávka místní kuchyně

Nenechte si ujít zastávky v tradičních českých hospůdkách a restauracích. Nejen že si můžete odpočinout a napít se, ale také ochutnat něco z místní kuchyně. Myslete na to, že cesta na motorce není pouze o jízdě, je to také o zastávkách, kdy se můžete nasát atmosféru míst, která navštívíte.

Bezpečnost na prvním místě

Jak už to tak bývá se vším, co je spojené se rychlostí a adrenalinem, bezpečnost musí být na prvním místě. Nezapomeňte na přilbu, ochranný oblek a také na to, abyste vždy dodržovali dopravní předpisy.

Vybavení pro dlouhé výlety

Při plánování dlouhého výletu na motorce je důležité nejen zvolit správnou trasu, ale také mít vhodné vybavení, které vám zajistí pohodlí a bezpečnost. Motorka by měla být ve výborném technickém stavu a vy byste měli mít dostatečně pohodlnou přilbu a oděv. A také něco k jídlu a pití, samozřejmě!

Závěrečné tipy pro výlety na motorce po České republice

Nakonec bych chtěla připomenout, že cestování na motorce je skvělý způsob, jak prozkoumat naši krásnou zemi. Pokud jste zapálený motorkář nebo jen někdo, kdo chce zkusit něco nového a vzrušujícího, jízda na motorce po České republice je skvělá volba. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv trasu, ujistěte se, že jste připraveni, máte správné vybavení a vždy dodržujete bezpečnostní předpisy. A samozřejmě, nenechte se zaplést do žádných incidentů na silnici, protože na konec konců, jízda na motorce je o zábavě, nikoli o strachu. Tak si to užijte!

Autor: Vojtěch Konečný
Vojtěch Konečný
Jsem expert na volný čas a zábavu se zaměřením na turistiku po České republice. Miluji pohyb na čerstvém vzduchu a objevování neznámých míst naší nádherné země. Rád se o svoje zážitky a dojmy dělím s ostatními a psaní na tomto tématu mě nesmírně baví. Profesionálně se věnuji tvorbě článků, průvodců a blogů o turistice. Kromě toho se věnuji fotografování a vaření.

Napsat komentář